BlogWynajem automatów arcade do gier retro takich jak kultowe gry platformowe na imprezy i eventy firmowe

Platformowe gry arcade to takie w których poruszamy się bohaterem w poprzek ekranu, unikając różnego rodzaju pułapek, po drodze zbierając punkty, różnego rodzaju bonusy i dodatkowe życia. Podczas gry skaczemy po różnego rodzaju platformach, stąd właśnie wzięła się nazwa gatunku. W każdej z gier w tej kategorii naszym zadaniem jest pokonać na czas kolejne coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane poziomy. Po niżej kilka najbardziej rozpoznawalnych platformowych gier arcade :

 

Donkey Kong

Jedna z pierwszych, oraz najsłynniejszych platformowychh gier arcade, w której po raz pierwszy pojawiła się postać Mario. Tytułowy Donkey Kong to małpa, która zrzuca na gracza beczki. Gracz musi ich unikać, przemieszczając się i skacząc po platformach. Naszym zadaniem jest dostać się na samą górę, by ocalić ukochaną głównego bohatera. Gra wydana została po raz pierwszy w 1981 roku na automaty do gier, dziś uznawana za klasykę gatunku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier retro w ogóle. Wynajmij już dziś nasze automaty arcade i poznaj tą kultową grę RETRO.

 

Super Mario Bros

Jeżeli wcześniej była mowa o jednej z najsłynniejszych gier platformowych arcade, to teraz mamy absolutnego króla gatunku. Tytułowy hydraulik przemierza kolejne poziomy gry w celu uratowania księżniczki Peach. Po drodze zbiera rozrzucone po świecie monety, oraz ukryte w cegiełkach bonusy. Unika przy tym całej masy niebezpieczeństw w postaci przesuwających się platform, żółwi Koopa, oraz ognistych kul. Zadaniem gracza jest przejście kolejnych poziomów, w jak najkrótszym czasie, oraz zebranie jak największej liczby złotych monet. W grze wieloosobowej Mario towarzyszy Luigi sterowany przez drugiego gracza. Gra wyprodukowana została 1985 roku przez firmę Nintendo. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier retro. Na wynajmowanych przez nas automatach arcade, grę tą wybierają przeważnie kobiety, oraz najmłodsze dzieci. Świetnie sprawdza się na imprezach urodzinowych, weselach, oraz imprezach integracyjnych.

 

Magical cat Adventure

Bardzo ciekawa gra platformowa stworzona w 1993 roku z myślą o salonach gier. Podczas rozgrywki poruszamy się tytułowym magicznym kotem wędrującym po różnorodnych poziomach wśród których są m.in : las, jaskinia i statek piracki. Pokonujemy przy tym różnego rodzaju fantastycznych przeciwników, omijamy przeszkody, zbieramy diamenty, oraz złote monety. Naszą podstawowa bronią są noże, ale w specjalnych skrzyniach możemy odnaleść dodatkowe bronie. Na naszych imprezach gra cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników zabawy. Jest ona dosępna na wszystkich naszych automatach do gier retro.

 

Popey

Arcadowa gra platformowa wydana przez firmę Nintendo w 1982 roku, oparta na komiksie o tym samym tytule. Tytułowy Popey to marynarz o złotym sercu i wybuchowym temperamencie, z charakterystycznymi tatuażami na przedramionach i nierozłączną fajką w ustach. Jego narzeczona to Oliwka Olejek, a główny przeciwnik i rywal o względy ukochanej-Bluto. Charakterystyczne dla tej postaci jest także to że po zjedzeniu szpinaku zyskuje nadludzką siłę. W grze Popey naszym zadaniem jest zebranie wszystkich serduszek upuszczanych przez Oliwkę Olejek i unikanie Bluta. Poruszamy się przy tym po trzech platformach. Bardzo ciekawa propozycja zwłaszcza dla fanów gatunku, dostępna na wszystkich naszych automatach do gier retro na wynajem.

Dodaj komentarz