VR na imprezy integracyjne

Złudzenie przebywania w innym świecie może być bardzo relane . Dzięki VR odczuwamy każdy ruch w wykreowanej rzeczywistości, a także mamy nieodparte wrażenie, jakby przestrzeń nas otaczała. To uczucie, które trudno z czymś porównać, a symulacje pozwalają robić rzeczy, o których wcześniej tylko się śniło. To dlatego stanowiska VR są doskonałym wyborem na imprezy integracyjne. Osoby towarzyszące tej, która ma założone gogle, mogą jej kibicować. Widzą bowiem przed sobą na ekranie dokładnie to samo, co przed oczami ma uczestnik wirtualnych wydarzeń. To może być sposób na lepsze poznanie się nowo zatrudnionych osób, które tworzą jedną grupę w pracy. Jednak w ramach naszej oferty mamy również rozgrywki multiplayer, które jeszcze bardziej wpływają na zacieśnienie wzajemnych relacji pracowniczych.

PRZYKŁADOWE SYMULACJE NA IMPREZY INTEGRACYJNE

  • Belko Experiment : wirtualny escape room
  • Creed Rise to Glory : symulator boksu
  • Vr Coaster Extreme : zwariowane kolejki górskie
  • Serious Sam : Futurystyczna strzelanka
  • Vr Sport Challenge : Symulator gier sportowych
  • Elvent Assasin : wcielamy się w rolę elfiego łucznika i bronimy zamku przed atakiem orków
  • Richie’s Plank Experience : spacer po descezawieszonej na ostatnim piętrze drapacza chmur

Stwórz zgrany młody team lub zintegruj doświadczony

Praca w korporacji to ciągła walka z czasem. Wykorzystaj to jako scenariusz imprezy integracyjnej. Możemy Ci w tym pomóc, dobierając odpowiednie symulacje. Wyzwania, ograniczony czas, rozwiązywanie problemów najlepiej odzwierciedla escape room. Każdy z nich powinien rozejrzeć się po pokoju w poszukiwaniu wskazówek. Decyzja o kolejnych posunięciach musi być podejmowana wspólnie, aby wyjście z escape roomu było możliwe jak najszybciej. Taka zabawa może wyłonić również lidera, słuchającego pomysłów innych i wybierającego ten najlepszy, albo też indywidualistę, który neguje wszystko i podąża własną drogą. Wbrew pozorom, taka rozrywka VR na imprezy integracyjne pozwala dowiedzieć się całkiem dużo o pracownikach i ich charakterach. Rekomendowana jest przez nas zarówno dla młodych teamów, jak i doświadczonych, w których współpraca w grupie nie jest wzorcowa.

Dobry sposób na rozładowanie nagromadzonego napięcia

Nowa praca, niezależnie od tego, jakie panują w niej warunki, zawsze jest źródłem stresu. Dlatego już na samym początku warto postarać się o rozładowanie napięcia i zorganizować spotkanie integracyjne. Może ono odbywać się w wynajętej sali albo w siedzibie firmy. Atrakcje, które pojawiają się na takich imprezach, powinny być odpowiednie dla osób, które jeszcze dobrze się nie znają. Zatem, aby przełamać bariery we wzajemnych relacjach, warto zdecydować się na wynajem stanowisk VR. Świetną rozrywką może być symulator boksu, który uwalnia od negatywnych emocji, gdyż wymaga koncentracji na zadawaniu ciosów i wykonywaniu uników. Uczestnicy zabawy mogą wzajemnie sobie kibicować albo zorganizować zawody. Sport niewątpliwie jest zajęciem, które potrafi łączyć ludzi, również w wersji wirtualnej. Takie symulacje VR na imprezy integracyjne scalają zespół i sprawiają, że uczy się on nie tylko współzawodnictwa, ale również współdziałania.

Gogle VR na imprezy integracyjne

Chcąc pokonać pierwsze trudności w nawiązaniu kontaktu z grupą, manager lub lider może zdecydować się na organizację imprezy integracyjnej. Jeśli istnieją jakieś wspólne zainteresowania pracowników, o których można było się dowiedzieć np. przy wypełnianiu kart osobowych, to warto to wykorzystać. Wiele osób preferuje fantastykę, zarówno książki, jak i filmy. Może to być zatem doskonały temat wydarzenia. Z naszej strony gwarantujemy dopasowanie odpowiednich symulacji. Świetnym wyborem może być wspólne bronienie zamku przed atakiem orków, w ramach którego wszyscy mogą wcielić się w elfy, albo walka na świetlne miecze. Takie symulacje VR na imprezy integracyjne pomogą nawiązać relacje w nowej grupie, bez których niemożliwa jest współpraca.

Rozwijanie postawy wsparcia w grupie

W każdej firmie wszyscy dążą do realizacji tych samych założeń, a więc osiągnięcia konkretnego, zaplanowanego wcześniej celu. Jeśli kilku pracowników zawodzi, cały wysiłek może pójść na marne, chyba że w porę otrzymają potrzebne wsparcie. Symulacje VR na imprezy integracyjne mogą uczyć przełamywania własnych barier dzięki wskazówkom pozostałych obserwatorów. Wirtualny spacer po desce nad przepaścią to jedna z wielu propozycji, które mogą pojawić się w trakcie zabawy. Wcześniej oczywiście należy wybrać do niej osoby, które mają lęk wysokości i chcą spróbować swoich sił.

Niezależnie od tego, na jaki temat imprezy się zdecydujesz, znajdziemy odpowiednie gry i aplikacje, które będą stanowić główną atrakcję lub dopełnienie tych, które są już zaplanowane. Sprzęt potrzebny do ustawienia stanowisk VR dowieziemy do wybranej lokalizacji, a także zajmiemy się jego montażem i uruchomieniem.