BlogWynajem automatów arcade do gier retro takich jak kultowe chodzone bijatyki na imprezy i eventy firmowe

Bijatyki chodzone różnią się od klasycznych bijatyk 1:1 tym że gracze zamiast rywalizować, współpracują ze sobą. Drugą różnicą jest to że zamiast areny walki, przemieszczamy się od lewa do prawa stale zmieniając lokacje. a zamiast jednego przeciwnika, mamy ich tutaj całą masę. Ponadto do walki, służą nam także napotykane po drodze przedmioty, a na końcu lewelu czeka na nas główny boss. Bijatyki chodzone były bardzo popularnymi grami w salonach arcade, jednak w przeciwieństwie do klasycznych bijatyk 1:1, nie były tak ochoczo przenoszone na konsole do gier. Nie przetrwały próby czasu głównie ze względu na rozwijającą się grafikę trójwymiarową, w którą trudno było wpasować ten format gier. Obecnie chodzone bijatyki to głównie gry retro. Poniżej prezentuje kilka najpopularniejszych gier z tej kategorii.

 

Double Dragon

Jedna z pierwszych chodzonych bijatyk arcadowych. Stworzona w 1987 roku i wydana na automaty do gier, dała podwaliny pod ten gatunek rozrywki. Gra wprowadziła innowacyjny jak na tamte lata tryb gry dla dwóch graczy, oraz wiele innych elementów, które z biegiem lat stały się znakami rozpoznawczymi chodzonych bijatyk. Była to między innymi możliwość podnoszenia, różnego rodzaju przedmiotów, napotkanych po drodze i możliwość walki nimi z kolejnymi przeciwnikami. Gra Double Dragon podbiła serca graczy arcadowych i okazała się finansowym sukcesem zarówno w Japoni jak i USA. Co oczywiste doczekała się licznych kontynuacji. Wynajmując nasze automaty do gier arcade, możecie zapoznać się z tą kultową grą.

The Final Fight

Gra wyprodukowana i wydana przez firmę Capcom w roku 1989 na automaty arcade, w roku 1990 odniosła wielki sukces stając się najbardziej dochodową grą arcade zarówno w USA jak i Japonii. W grze wybieramy jednego z trzech bohaterów a naszym zadaniem jest uratować córkę jednego z nich, która została porwana przez gang. Gra jest typowa dla swojego gatunku. Poruszamy się od lewej do prawej części ekranu, po drodze walcząc z dużą ilością przeciwników. Do walki możemy wykorzystywać różnorodne przedmioty znalezione po drodze. Na końcu każdego levelu czeka boss. The final Fight jest grą bardzo chętnie wybieraną na naszych imprezach retro, przez miłośników gatunku.

Punisher

Osobiście moja ulubiona gra retro arcade z tej kategorii, stworzona przez firmę Capcom na automaty do gier video. Gra utrzymana w klimacie komiksowym i wzorowana na sławnym komiksie. W grze sterujemy jednym z dwóch postaci do wyboru jakimi są Punisher i Nick Fury, czyli dwie postacie z uniwersum Marvela. Jak w większości chodzonych bijatyk mamy tutaj możliwość gry w dwie osoby. Naszym zadaniem jest wytropienie i zgładzenie szefa mafii. Po drodze czeka na nas cała masa różnorodnych przeciwników. Po za standardową bijatyką w ręcz możemy tutaj korzystać z przedmiotów, oraz broni napotkanych po drodze, takich jak kije baseballowe, noże, pistolety, granaty, gaśnice i koła od samochodów. Na wynajmowanych przez nas automatach do gier retro, gra sprawdza się bardzo fajnie na wszelkiego rodzaju eventach firmowych.

Asterix

Gra wydana przez firmę Konami, w 1992 roku na automaty do gier. Opiera się na francuskiej serii komiksowej Asterix i Obelix. W grze mamy do wyboru te dwie tytułowe postacie, które tak jak i w komiksie znacznie różnią się od siebie. Asterix jest mały, zwinny i szybki, a Obelix duży, powolny, ale za to znacznie silniejszy. W grę możemy grać również w trybie dwuosobowym. Bardzo przyjemna i prosta gra retro, z bajkowym krajobrazem. Na wynajmowanych przez nas automatach do gier arcade, grają w nią głównie najmłodsze dzieci.

Golden Axe

Gra retro z kategorii chodzonych bijatyk, wydana przez firmę Sega na automaty do gier arcade w 1989 roku. Większość gier z gatunku chodzonych bijatyk rozgrywa się w klimatach walk gangów ulicznych. Golden Axe wyróżnia się w tym miejscu bardzo, gdyż akcja gry osadzona jest w średniowieczno-fantastycznym mieście na wzór tego z filmu Conan Barbarzyńca. W grze wcielamy się w jednego z kilku wojowników, w skład których wchodzą m.in Krasnolud i Barbarzyńca. Muszą oni wyzwolić fantastyczną krainę Yuria spod tyranicznych rządów Death Addera, dzierżącego tytułowy Golden Axe. W grze walczymy z wrogami za pomocą mieczy i toporów. Możemy, także rzucać zaklęcia, oraz jeździć na różnego rodzaju fantastycznych rumakach, przypominających smoki. Wynajmij nasze automaty do gier arcade i poznaj tą fantastyczną retro grę.

Vendetta

Przez wielu uważana za ulubioną grę retro w kategorii bijatyk chodzonych. Opracowana i stworzona przez firmę Konami w 1991 roku. Mamy tutaj do wyboru jedną z czterech osób z gangu The Cobras, a naszym zadaniem jest uratowanie Kate, piątej członkini gangu, która została porwana przez rywalizujący z nami gang. Standardowo poruszamy się od lewa do prawa, a system walki jest jeszcze bardziej rozbudowany niż ma to miejsce w grze Punisher. Po za walką na pięści mamy tutaj do dyspozycji : kopniaki, dobijanie leżących przeciwników, ciosy specjalne i używanie w walce napotkanych przedmiotów. Dodatkowo, każda z wybieranych przez nas postaci ma unikalny sposób walki, a na specjalnie przystosowanym automacie można w nią było grać w cztery osoby. W grę Vendetta można grać na wszystkich naszych automatach do gier retro na wynajem.

Dodaj komentarz